• Płot, który łączy, a nie dzieli – wyjątkowa inicjatywa firmy RD bud

  2012-08-01

  Radość i pasja tworzenia, ekologiczne rozwiązania oraz architektura harmonijnie komponująca się z urodą miasta – to wartości, które przyświecały realizacji niestandardowego projektu związanego z budową ogrodzenia wokół inwestycji Oxygen Park w Warszawie. Inicjator akcji, firma RD bud, do urzeczywistnienia nieszablonowego pomysłu zaprosił utalentowanych podopiecznych warszawskiej Fundacji Atelier Foksal. Stworzony przez najmłodszych artystów 30 – metrowy mural w centrum stolicy, pozwolił przeobrazić tradycyjny plac budowy w bajkową scenerię.

 • Ekologiczny wymiar inwestycji – segregacja i recycling odpadów budowlanych

  2012-08-01

  Polscy inwestorzy i firmy budowalne stopniowo dostosowują place budowy do norm Unii Europejskiej i promowanego przez nią zrównoważonego budownictwa. Choć branża budowlana coraz chętniej wykorzystuje materiały oraz technologie, które nie zanieczyszczają środowiska, to wciąż marginalizowaną kwestią pozostaje segregacja i recycling odpadów budowlanych. O znaczeniu takich działań dla środowiska i budżetu inwestycji mówi Eric Agnello - Dyrektor Generalny firmy RD bud Sp. z o.o.

 • Inwestycja RD bud – nowoczesna technologia bliżej natury

  2012-07-01

  Obiekty komercyjne, z uwagi na swoją kubaturę , stanowią istotny element krajobrazu miasta. Istniejące otoczenie budynku w sposób oczywisty wymusza na inwestorach zastosowanie nowatorskich pomysłów aranżacyjnych oraz innowacyjnych technologii. Wyzwanie wkomponowania w panoramę Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego obiektu o powierzchni 70 tys. m2 podjęła firma RD bud. Nowo budowane CH Wzgórze w Gdyni będzie jedną z bardziej imponujących galerii handlowych w Polsce – większą od Galerii Bałtyckiej i porównywalną z warszawskimi Złotymi Tarasami.